| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
*
Autorka
Lekarstwo na chandrę
W chwilach wytchnienia
Z czterech stron świata
Take Your First Step For Your Breast Health World Bread Day 2014 (submit your loaf on October 16, 2014) Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl Różowe wspomnienie Odszukaj.com - przepisy kulinarne Top Blogi Staedter
zBLOGowani.pl
Akcja: Nie kradnij zdjęć!

urocze niespodzianki & inne

poniedziałek, 03 września 2012

Ostatnie miesiące były dla mnie bardzo trudne i aby nie rozsiewać wokół siebie przygnębienia pozwoliłam wszystkim odpocząć od siebie. Myślałam, że nikt tego nie zauważy a ja sobie cichutko wrócę, kiedy będzie mi lepiej. Jak bardzo się myliłam…. Zaglądaliście i pisaliście do mnie prywatnie pełni wyrozumiałości.  Jesteście cudowni, bo w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi ma zwykłe ludzkie odruchy.

 Sierpień natomiast okazał się miesiącem blogowych zwierzeń i zostałam zaproszona przez Gosię z Coś do jedzenia do zabawy w 11 pytań. Nim złapałam głęboki oddech aby odpowiedzieć na zabawę to już czekała na mnie kolejna niespodzianka polegająca na wyróżnieniu bloga zaszczytnym tytułem Versatile Blogger Award, przez Ilkę z In my coffee kitchen, Centkę z Cooking&eating,Ilkę z Uwielbiam gotować i Kasię z Jak wiśnia w kompot.

Dziewczyny, bardzo, bardzo dziękuję, ale jak już wielokrotnie pisałam, wszelkiego typu rozpisywanie się o sobie jest dla mnie czymś nienaturalnym i niech tak zostanie. … Przynajmniej na razie a wybranie tylko 15 blogów z tak wielu które mi się podobają, jest  czymś czego nie sposób się podjąć.Nie potrafię.....

Tak jak większość blogujących to, co jest dla mnie ważne i jaka jestem odkrywam przed wami gdzieś między jednym a drugim zdaniem wierząc, że i tak większość z was doskonale wie, co lubię a czego szczerze nienawidzę, jaki mam nastrój lub jakie targają mną emocje. Jeżeli kogoś zawiodłam, to skruszona przepraszam.

czwartek, 28 lipca 2011

Niezwykle przyjemnie jest dostawać wyróżnienia i nominacje, które nas miło łechcą, wprawiają w dobry nastrój i wywołują uśmiech. Za te szczególne doznania dziękuję dziewczynom, które prowadzą następujące blogi: Kulinarne Spotkania, Cheesecakes Serniki, Niebieska Pistacja, Trochę inna cukiernia ,Kuchenne Fascynacje, Kuchnia smakoszyCukierenkaSłodkie bajki Małej Piekarki,Przysmaki Karolki

One Lovely Blog Award

Aby sprostać warunkom zabawy, trzeba :

*Umieścić u siebie link do bloga osoby, od której dostaliśmy nominację.
* Wkleić powyższe logo na swojego bloga.

*Napisać 7 rzeczy o sobie.
* Nominować 16 osób i poinformować je o tym, pisząc odpowiedni komentarz.

Były już tego typu zabawy wiec ci, co do mnie zaglądają z pewnością wiedzą jaja jestem. By jednak sprostać zabawie oto kolejnych kilka zdań o mnie

1.Pisanie o sobie jest dla mnie swoistą torturą, bo taki rodzaj psychoanalizy zawsze uświadamia mi rzeczy, o których, na co dzień nie myślę. Nie ukrywam, nie jestem idealna a pisanie zawsze nasuwa mi stwierdzenie, że egoistycznie zapewniam sobie pewien rodzaj nieśmiertelności. O ile ktoś jeszcze będzie tu zaglądał jak już będę poetyckim pyłem na wietrze.

2.Jestem niepoprawną marzycielką, beztrosko dryfującą po oceanie wyobraźni, lecz na szczęście będącą pod opieką wspaniałego sternika, który uważa bym przypadkiem nie rozbiła się o skały życia.

3.Ponownie odkrywam i coraz bardziej lubię literaturę rosyjską.

4. Nie lubię swojego stacjonarnego roweru, gdyż po dziesięciu minutach bezmyślnego kręcenia pedałami odkrywam u siebie bardzo mordercze myśli.Lepiej wtedy nie wchodzic do pokoju, bo butelka z piciem może stac się pociskiem :)

-Jak ktoś zna sposób na pokonanie takiej słabosci , to bardzo proszę o skreślenie kilku słów :)

5.Lubię chwilę dla chwili, czyli niezaplanowane wyprawy tam gdzie oczy poniosą.

6.Lubię fotografować, bo fotografując czuję że celem fotografii nie jest ukazywanie rzeczywistości taką jaka jest lecz taką jaką widzi ją moja dusza . Tu bezczelnie ujawniam swoją próżność :)

7.Z każdym dniem coraz bardziej uwielbiam swojego 17 letniego rudego kocura, który nieustannie mnie zaskakuje i zadziwia sprawiając, że pozwalam mu na wszysto licząc,że chęc życia z nami bedzie siniejsza od wszystkich chorób nękających jego wątłe mruczące ciałko.

A teraz polowanie na uczestników zabawy, do której zapraszam:

Wszystkich których odwiedzam,wszystkich których goszczę  u siebie na pasku bocznym bloga i tych wszystkich którzy zostawiają po sobie tylko ślad, bo wszyscy jestescie wyjątkowi i jedyni na swój sposób :) A skoro wszyscy zasługują na wyróżnienie, to wybór 16 z wielu staje się nierealny i ja się tego nie podejmuję :)

czwartek, 07 października 2010

Aukcja  na rzecz Kubusia

Z pewnością czytaliście już o aukcji zorganizowanej przez Karolinę z bloga Sto kolorów kuchni na rzecz Kubusia. Warto przypomnieć, że kulinarni blogerzy wystawili na licytację wiele smakołyków powstających w ich kuchniach.  Możecie, więc kupić i zjeść coś pysznego, a przy tym pomóc Kubusiowi.
                                  Serdecznie zapraszam Was do licytacji

Specjalnie dla Was, przygotowałam słoik wypełniony pyszną konfiturą z płatków róży, którą będziecie mogli wylicytowac na tej aukcji.

konfitura z płatków róży

Dodatkowo obiecuję dołączyć malutką niespodziankę.

Zajrzyjcie również na aukcje innych kulinarnych blogerów i w miarę swoich możliwości przyłączcie się do Nas, wypełniając i wysyłając do Karoliny swój udział z propozycją licytowanego przedmiotu, produktu lub potrawy.

Poniżej cytuję informacje przedstawione przez Karolinę dla osób chcących się przyłączyć do akcji    „ Kulinarni blogerzy dla Kubusia”

"….Jeśli chcesz wziąć udział proszę o kontakt na maila kabamaiga@gmail.com

Proszę też o informację o tym co chcecie wystawić (potrzebne będą zdjęcia w rozmiarze nie większym niż 500x380) i wysłanie do mnie uzupełnionego tekstu:

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST
...............................
pojemność/ waga................

skład: ......................................
wysyłka listem poleconym ...............................
Podarowana specjalnie w ramach akcji
„Kulinarni blogerzy dla Kubusia”
przez autorkę/autora bloga.................................

Tych, którzy chcą i mogą proszę też o rozreklamowanie akcji na swoich blogach."

wtorek, 14 września 2010

Zaproszenie-Różowy tydzień 

Zapraszam na drugą edycję „Różowego tygodnia” łączącego wszystkie blogujące osoby w przełamywaniu barier strachu oraz niewiedzy przed badaniami profilaktycznymi. Tak jak w ubiegłym roku w dniach od 11-18 X 2010 r, przystrajamy blogi różowymi dodatkami, otaczamy nasze potrawy różowym pyłem nadziei, rozmawiamy zachęcając nam bliskie osoby do badań.

W tej akcji nie ma samotności, bólu, rozgoryczenia czy żalu. Jesteśmy razem. Widzimy innego człowieka. Zostawiamy innym ciepłe słowa, z uwagą czytamy bardzo osobiste notki. Nie jest ważne, jaką postać przybierze wasz udział. Czy będą to cudowne wspomnienia o tych, którym się nie udało, czy o tych, co walczą i wygrywają. Może opiszecie jak wasze miasto widzi profilaktykę kobiet i mężczyzn opisując zastosowane rozwiązania.  A może pokusicie się o przygotowanie potrawy z różowym akcentem. I edycja zaowocowała fantastycznymi przepisami, dzięki którym sama spróbowałam wielu nowych zestawień smakowych. ( Tu możecie przypomnieć sobie różowe przepisy) Ze względu na występowanie nietypowego koloru w potrawach było to ogromne wyzwanie. Daliśmy radę zarówno śledziom przykrytym różową pierzynką jak i przeróżnym słodkościom. A skoro udało się nam przełamać lęk przed różowym jedzeniem, to jestem pewna, że również nie mamy lęków przed regularnym badaniem.

 Zaprzyjaźnione blogi organizowały konkursy z niespodziankami. Powstawały okolicznościowe kartki, lalki, hafty, biżuteria i inne przedmioty którymi dzieliliście się z innymi.

Tak jak w zeszłym roku banerem akcji będzie praca Jasmin, której zdolności zachwycają i wprawiają w zdumienie.

                                         Bądźmy ambasadorami akcji na swoich blogach.

W tym roku postanowiono przygotować ogólnopolską akcję, która ma na celu włączenie mężczyzn w walkę z rakiem piersi. To oni właśnie stanowić mają wsparcie dla tych wszystkich kobiet, które na badania nie przychodzą z powodu podświadomego strachu i potrzeby unikania ewentualnego problemu. To panowie mają wziąść na swoje barki część odpowiedzialności by motywować i zachęcać kobiety do regularnego badania. Rozmowa i troska nie boli. Boli natomiast nieuzasadniona strata najbliższych.

Wszelkie uwagi i propozycje proszę przesyłać na adres mojej poczty cukierniczekreacje@gazeta.pl. 

Mam nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku akcja prowadzona będzie równolegle na zaprzyjaźnionym Durszlaku.

Jeżeli jednak nie będziecie mieli możliwości zamieszczania linków do przepisów na durszlaku lub nie prowadzicie bloga a chcecie pochwalić się swoją różową potrawą lub przemyśleniami, to proszę o przesyłanie linków do swoich propozycji na w/w adres lub w komentarzach na stronie zaproszenia.

 Wszystkim zainteresowanym akcją z góry dziękuję za miłe słowa, pomoc i udział.

Podsumowanie Różowego tygodnia 2009

-częśc I

-częsc II

Wiem, że posiadacie wiele talentów i być może zainteresuje kogoś konkurs

 „Wyraź siebie – wesprzyj mnie organizowany w ramach kampanii Breast Friends – Przyjaciele od Piersi. Konkurs trwa od 1 września do 20 listopada 2010r.

Regulamin konkursu : http://amazonki.org.pl/docs/bf_regulamin.pdf

 Lub

 Zechcecie przeczytać fantastyczny Katalog antyrakowy Krzysztofa Krauzego

 

Ważne strony:

http://amazonki.org.pl 

http://amazonki.net/

Zaproszenie

 

Baner akcji:

http://cukierniczekreacje.blox.pl/2010/09/Zaproszenie-Rozowy-tydzien.html"> alt="Zaproszenie rozowy tydzien" src="http://cukierniczekreacje.blox.pl/resource/rozowe_zaproszenie.jpg"border=0=></A> 

czwartek, 01 października 2009

 

Różowy tydzień-zaproszenie

Zapraszam wszystkich do wspólnego udziału w Różowym tygodniu. Nasze barwne zupy, makarony, sosy, desery lub ciasta mogą być wspaniałym świadectwem Naszej solidarności ze wszystkimi, którym nie jest obojętny los kobiet i mężczyzn dotkniętych chorobą nowotworową.

Mam nadzieje, że zainicjowanie różowego koloru w potrawach, zwróci uwagę szerszej społeczności na problem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Wszak wiele osób odwiedza i korzysta z Naszych przepisów.  Być może, ta akcja ułatwi trudną rozmowę w wielu domach, gdzie unika się „takich” tematów.

Jeżeli uda Nam się sprowokować kilka lub kilkanaście kobiet do przebadania się, przy wsparciu ich partnerów, to będzie to ogromny sukces a dla Nas dodatkowa przyjemność tworzenia kolorowych potraw. Kulminacyjnym momentem jest 17 X ustanowiony Międzynarodowym Dniem Walki z Rakiem Piersi i byłoby mi niezmiernie miło, gdyby i na Naszych blogach u Tych wszystkich, którzy nie mogliby z różnych względów wziąć udziału w Różowym tygodniu pojawił się, chociaż element Różowej Wstążki.

Szczególnie dziękuję Jasmin, za możliwość skorzystania z Jej przepięknej pracy „Oblicze”, która stała się inspiracją do powstania baneru akcji.

Wszystkich, tych, którzy mają uwagi i wszelkie propozycje proszę o kontakt na adres mojej poczty cukierniczekreacje@gazeta.pl.

Mam również nadzieję, że akcja ta prowadzona będzie równolegle na zaprzyjaźnionym Durszlaku.

Jeżeli jednak nie będzie takiej możliwości, to proszę o przesyłanie linków do swoich propozycji na w/w adres. Wszystkim zainteresowanym akcją z góry dziękuję za miłe słowa, pomoc i udział.

Różowy tydzień-baner

Akcja zakończona !! Podsumowanie znajdziecie  TU. Zapraszam :)

 


Dodatkowo wszystkich zainteresowanych pragnę poinformować, że w całej Polsce będą się odbywały marsze różowej wstążki.

  • Warszawa -10. Października
  • Tarnowskie Góry – 7. Października
  • Tczew – 10. Października
  • Szczecin – 10. Października
  • Oława – 16. Października
  • Gdynia – 17. Października
  • Wałbrzych – 30. Października

Wiemy też, że odbędzie się marsz w Nowym Sączu,  dokładna data ma być podana przez organizatorów już wkrótce. Wszystkie inne potrzebne wiadomości znajdziecie tu.

 
1 , 2